Apivital Organik Propolis (Alkolsüz) (30 ml.)

Apivital Organik Sıvı Propolis; Saflaştırılmış organik yerli propolisin en gelişmiş biyoteknolojik yöntemler kullanılarak ekstraksiyonu ve zeytinyağı-çörek otu yağında özütlenmesi ile elde edilen bir sıvı propolis ürünüdür. 

Ankara Üniversitesi Teknokent Bölgesi’nde bilimsel Ar-Ge çalışmaları sonucu geliştirilmiştir.
Tamamen organik olan bu ürün alkol, gliserin vb. hiçbir katkı maddesi içermez.
Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği
Enstitüsü tarafından kalitesi ve etkinliği
güvence altındadır.

%15 oranında saf propolis içerir.
103,00 TL
Hızlı Teslimat
Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme
Apivital Garantisi
Bu Ürüne Özel KAMPANYALAR!
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Apivital Organik Sıvı Propolis; Saflaştırılmış organik yerli propolisin en gelişmiş biyoteknolojik yöntemler kullanılarak ekstraksiyonu ve zeytinyağı-çörek otu yağında özütlenmesi ile elde edilir.
  Pro (ön) + Polis (koruyan) kelimelerinden oluşan propolis; arılar tarafından kovan içi temizliğinde, yalıtımında ve hastalıklardan muhafazasında kullanılmak üzere bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından toplanır. Arılar topladığı bu reçinemsi maddeyi arka ayaklarında kovana taşırlar. Arılar propolisi kovanda antibakteriyal, antifungal ve antiviral bir ajan olarak, steril ortamı sağlamak ve arı kolonisinin sağlığını korumak amacıyla kullanırlar. 
  Son yıllarda binlerce üniversite araştırmasına konu olan bu değerli arı ürünü, hem arılar ve hem de insanlar için büyük önem taşımaktadır. 
   
  Tüm bu önemli özelliklerine karşılık ham halde tüketilmesi durumunda propolisin insanlar için biyolojik yararlılığı son derece düşüktür. Propoliste yer alan biyoaktif etken maddelerin sindirime uygun hale getirilmesi ve besin değeri - biyolojik yararlılığı korunarak uygun yöntemlerle ekstrakte edilebilmesi son derece önemlidir. 
    
  Ham propolisin bileşimi kaynağına ve iklim koşullarına göre değişmekle birlikte genel olarak %50 reçine, %30 mum, %10 esansiyel ve aromatik yağlar, %5 polen, %5 diğer organik bileşikler ve mineral maddelerden oluşmaktadır. Dünya genelinde toplanan propolis örneklerinde 200’den fazla bileşik tanımlanmıştır. Ülkemizde üretilen yerli propolisin kalite özelliklerinin dünya ortalamasının üzerinde olduğu belirlenmiştir.
   
  Propolis; yapısında çok değerli polifenoller, flavonoidler, amino asitler  ve  daha pek çok biyolojik aktif bileşikler içerir. 
  Propoliste ayrıca magnezyum (Mg), kalsiyum (Ca), iyot (I), potasyum (K), sodyum (Na), bakır (Cu), çinko (Zn), mangan (Mn) ve demir (Fe) gibi mineraller ile 
  A, B1, B2, B6, C ve E vitaminleri saptanmıştır.
   
  Muhafazası:
  Güvenli ambalaj içerisinde, oda sıcaklığında muhafaza edilmesi önerilir. Doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalıdır. 
  Ağzı kapalı halde olması etkili kullanım süresini uzatacaktır.
   
  Kullanım Talimatı: 

  Doğrudan veya su, süt gibi içeceklere damlatılarak tüketilebilir. 
  4-10 yaş için aç karnına günde 1 defa 11 damladır.
  Yetişkinler ( 11 yaş ve üzeri ) için önerilen kullanım dozajı aç karnına günde 1 defa 22 damladır.
  Damla sayısını günlük olarak bölerek tüketebilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.