Apivital Organik Polen (100 gr)

Apivital Organik Arı Poleni sözleşmeli üretim modeli ile özel olarak üretilmektedir. Yüksek yaylaların eşsiz poliflora ortamında her türlü kalıntıdan uzak hammaddeler toplanarak elde edilmektedir. Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından kalitesi güvence altındadır. Bilimsel uzman ekip gözetiminde saflığı korunarak hijyenik koşullarda tüketime hazırlanmaktadır. 


39,50 TL
Hızlı Teslimat
Ücretsiz Kargo
Güvenli Ödeme
Apivital Garantisi
Bu Ürüne Özel KAMPANYALAR!
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Apivital Organik Arı Poleni sözleşmeli üretim modeli ile özel olarak üretilmektedir. Yüksek yaylaların eşsiz poliflora ortamında her türlü kalıntıdan uzak hammaddeler toplanarak elde edilmektedir.

  Ankara Üniversitesi Gıda Güvenliği Enstitüsü tarafından kalitesi güvence altındadır. Bilimsel uzman ekip gözetiminde saflığı korunarak hijyenik koşullarda tüketime hazırlanmaktadır. 

  Polen; arıların yaklaşık 200-3000 farklı çiçekten toplayarak, kanatlarında kovana getirdikleri, bitkinin erkek üreme hücresi olan bitki özüdür. Arılar kovandan çıktıkları anda binlerce çiçeğe konarlar. Arılar bir çiçeğe kondukları zaman çiçek üzerindeki polen tozları arı üzerine yapışırlar, arılar üzerlerine yapışan bu toz zerreciklerini salgıladıkları sıvı yardımıyla bir birine yapıştırarak ayaklarına tuttururlar ve kovana taşırlar. İşçi arılar, bu polenleri hem kovanı korumak hem de yavruları büyütmek için kullanırlar.

  Arıların beslenmesinde büyük önem taşıyan polen, son derece zengin aminoasit ve protein kaynağıdır. Polen bileşiminde tam 22 çeşit amino asit, 27 çeşit mineral madde, doğal hormon, enzim, pigment, karbonhidrat ve kimi fermente ürünler bulunur.

  Polen mineraller ve vitaminler açısından da oldukça zengin bir besindir. Yapılan araştırmalar sonucunda polen bileşiminde A, B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B12, C, D, E, H vitaminlerinin ve Potasyum (K), Kalsiyum (Ca), Magnezyum (Mg), Sodyum (Na), Kükürt (S), Fosfor (P), Aluminyum (Al), Klor (Cl), Bor (B), Bakır (Cu), Demir (Fe), İyot (I), Mangan (Mn), Silisyum (Si), Çinko (Zn), Nikel (Ni) minerallerinin yer aldığı ifade edilmiştir. 

   

  MUHAFAZASI:

  o Güvenli ambalaj içerisinde, serin ve kuru ortamda (tercihen buzdolabında) muhafaza edilmesi önerilir. Doğrudan güneş ışığı almamalıdır. Özellikle cam kavanozda ve ağzı kapalı halde olması etkili kullanım süresini uzatacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.